Jarosław Kozłowski

Jarosław Kozłowski (1945)


Przedstawiciel sztuki pojęciowej; naucza rysunku i malarstwa, także myślenia o sztuce, rektor poznańskiej PWSSP w latach 1981-1987, był też profesorem Statens Kunstakademi w Oslo oraz Rijksakademie van Beeldende Kunsten w Amsterdamie. Organizator życia artystycznego, twórca (wespół z Andrzejem Kostołowskim) programu NET, twórca Galerii Akumulatory 2 w Poznaniu, inspirator powstania Matt’s Gallery w Londynie, był też jeszcze kuratorem programu CSW – Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Związany z wieloma galeriami w świecie, prezentował w nich bardzo liczne swoje wystawy, akcje artystyczne, działania rysunkowe, uczestniczył również w bardzo wielu artystycznych manifestacjach grupowych na kilku kontynentach od Oslo po Moskwę, od Sydney, poprzez São Paulo, Nowy Jork po Tokio. Ważne jego wystawy monograficzne w Polsce odbyły się w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Poznaniu, CSW – Zamku Ujazdowskim w Warszawie, MOCAK w Krakowie. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w wielu krajach na świecie.

Związany z Galerią Muzalewska w Poznaniu, gdzie prezentował wystawy Hot News w 2002, Empatia w 2010 i Gry, games, игры, etc. w 2014 roku.


Katalog 2002 (PDF)
Katalog 2014 (PDF)
Katalog 2017 (PDF)